Nejbližší koncerty:

20. 6. 2012
Brnovíce informací...
Žádný uživatel není přihlášen
Historie

Nikdy jsme nebyli tím, čím jsme si kdy přáli být.

Vlastně, každý z nás měl asi i jiné představy, co je úspěch, co je image a jak ji budovat. Někomu to bylo třebas zrovna ukradený. Pak to tomu ukradenýmu ukradl zas někdo další. Navzájem se nám dobře pospává a dělá mrtvý brouky.

Nechtěli jsme prázdnou slávu rádiových písní - vysoutěženou v komerčních bublinách na dva měsíce. Někteří z nás říkávali, že pokud na koncert přijde jeden člověk, kterýmu to pohne srdíčkem, tak mu to stačí. Další zase, že to někam chce dotáhnout. Jenže na alternativní cesty k uznání se musí leda s křovinořezem. Vyprofilovat křovinořez znamená v našem případě vlastně říct, co nám chybí.

Nám ale nechybí nic. Kvalitativní potenciál bývá recenzenty vynášen výš, než sami dosáhneme. Už přes šest let nás žádnej tlak zvenčí nezadupal do země. Ani ten, který tři tisíce kilometrů někde ve finsku nechává zamrznout všechno živé.

Pokaždý nás to baví jinak. Občas vzhůru nohama. Každý tajně porušujem dohodu o demokratické tvorbě. Sami si pak spokojeně cestou ze zkoušky chrochtáme nové nápady. A kritérium moderních pseudoumělců přece zní: Mě to baví a je tam dobrej nápad.